Gdzie zabrać dzieciaki? 4 pomysły na wycieczki szkolne

Niezależnie od pory roku, potencjalnych miejsc na wycieczkę szkolną mamy do wyboru naprawdę sporo. Obecnie nauczyciele bez problemu znajdą atrakcyjne oferty, z których warto skorzystać zarówno latem, jak i zimą. My rzecz jasna polecamy miejscowości usytuowane w górach – te, które warto odwiedzić niezależnie od pogody!

1. Rabka Zdrój

Pierwszym pomysłem na wycieczkę dla dzieci szkolnych jest słynny już Rabkoland usytuowany w Rabce Zdrój. To park rozrywki, w którym maluchy mogą połączyć zabawę z przyswajaniem pożytecznej wiedzy. Warto wspomnieć, że Rabkoland to również idealne miejsce na wycieczki dla przedszkolaków.

W parku odbywają się imprezy okolicznościowe, jak i lekcje poświęcone różnej tematyce. To miejsce przyjazne nawet najmłodszym dzieciom, ale i opiekunom, na których w Rabkolandzie czekają wygodne strefy przeznaczone do odpoczynku i napicia się kawy.

Również i sama Rabka to miejsce godne uwagi – nie zabraknie tu restauracji i miejsc noclegowych dla grup, które interesuje nieco dłuższy pobyt.

2. Zakopane

W Zakopanym czeka na was naprawdę mnóstwo atrakcji. To m.in. Muzeum Tatrzańskie, w którym dzieci mogą zapoznać się z historią okolicy, ale i ciekawe obiekty takie jak Domek Do Góry Nogami. Na starsze dzieci w okolicy czeka moc przygód: wyprawa nad Morskie Oko, czy przejażdżka kolejką na Gubałówkę. Nie można pominąć też słynnych Krupówek gdzie maluchy mogą nabyć pamiątki z wycieczki.

Co się tyczy noclegów, polecamy położone w niedalekiej okolicy Wille U Siarosia oraz Izydor. Atrakcyjne ceny, jak i warunki przyjazne dzieciom sprawiają, że to miejsca idealne na wycieczkę szkolną.

3. Wisła

Malownicza, niewielka miejscowość w Beskidzie Śląskim to idealna propozycja na wycieczki dla dzieci. Dzieci mogą podziwiać tu prawdziwą skocznię narciarską, pomnik Adama Małysza wykonany z białej czekolady, oraz uroczy, wiślański rynek, w pobliżu którego czekają liczne atrakcje i stragany z pamiątkami. Na spragnionych wrażeń czeka tutaj również wyjątkowy Park Wodny.

4. Dzikie Bieszczady

Bieszczady to miejsce idealne na długie wędrówki. Z pewnością warto zapoznać najmłodszych z tutejszą, dziewiczą naturą. Na tym obszarze znajdziesz także wiele skansenów i prawosławnych cerkwi, które dla dzieci będą stanowiły interesującą atrakcję. Szczególnie warto odwiedzić miejscowości takie jak Polańczyk oraz Ustrzyki Dolne.

Poprzedni artykułZwiedzamy Pieniny. Najlepsze atrakcje turystyczne
Następny artykułOjcowski Park Narodowy. Dlaczego warto go zwiedzić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj