Gdzie zabrać dzieciaki? 4 pomysły na wycieczki szkolne

Niezależnie od pory roku, potencjalnych miejsc na wycieczkę szkolną mamy do wyboru naprawdę sporo. Obecnie nauczyciele bez problemu znajdą atrakcyjne oferty, z których warto skorzystać zarówno latem, jak i zimą. My rzecz jasna polecamy miejscowości usytuowane w górach – te, które warto odwiedzić niezależnie od pogody!

1. Rabka Zdrój

Pierwszym pomysłem na wycieczkę dla dzieci szkolnych jest słynny już Rabkoland usytuowany w Rabce Zdrój. To park rozrywki, w którym maluchy mogą połączyć zabawę z przyswajaniem pożytecznej wiedzy. Warto wspomnieć, że Rabkoland to również idealne miejsce na wycieczki dla przedszkolaków.

W parku odbywają się imprezy okolicznościowe, jak i lekcje poświęcone różnej tematyce. To miejsce przyjazne nawet najmłodszym dzieciom, ale i opiekunom, na których w Rabkolandzie czekają wygodne strefy przeznaczone do odpoczynku i napicia się kawy.

Również i sama Rabka to miejsce godne uwagi – nie zabraknie tu restauracji i miejsc noclegowych dla grup, które interesuje nieco dłuższy pobyt.

2. Zakopane

W Zakopanym czeka na was naprawdę mnóstwo atrakcji. To m.in. Muzeum Tatrzańskie, w którym dzieci mogą zapoznać się z historią okolicy, ale i ciekawe obiekty takie jak Domek Do Góry Nogami. Na starsze dzieci w okolicy czeka moc przygód: wyprawa nad Morskie Oko, czy przejażdżka kolejką na Gubałówkę. Nie można pominąć też słynnych Krupówek gdzie maluchy mogą nabyć pamiątki z wycieczki.

Co się tyczy noclegów, polecamy położone w niedalekiej okolicy Wille U Siarosia oraz Izydor. Atrakcyjne ceny, jak i warunki przyjazne dzieciom sprawiają, że to miejsca idealne na wycieczkę szkolną.

3. Wisła

Malownicza, niewielka miejscowość w Beskidzie Śląskim to idealna propozycja na wycieczki dla dzieci. Dzieci mogą podziwiać tu prawdziwą skocznię narciarską, pomnik Adama Małysza wykonany z białej czekolady, oraz uroczy, wiślański rynek, w pobliżu którego czekają liczne atrakcje i stragany z pamiątkami. Na spragnionych wrażeń czeka tutaj również wyjątkowy Park Wodny.

4. Dzikie Bieszczady

Bieszczady to miejsce idealne na długie wędrówki. Z pewnością warto zapoznać najmłodszych z tutejszą, dziewiczą naturą. Na tym obszarze znajdziesz także wiele skansenów i prawosławnych cerkwi, które dla dzieci będą stanowiły interesującą atrakcję. Szczególnie warto odwiedzić miejscowości takie jak Polańczyk oraz Ustrzyki Dolne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here