5 najpopularniejszych szlaków w Tatrach

Jest w Tatrach kilka takich miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy. Szlaki te co roku przyciągają tysiące turystów.

Giewont

Jego charakterystyczny kształt kojarzą wszyscy – śpiący rycerz. Jest to najczęściej zdobywany szczyt w Tatrach. Prowadzą na niego trzy szlaki, najpopularniejszy prowadzi od Doliny Strążyskiej. Wspinając się w pełni sezonu musimy przygotować się na tłumy turystów, a nawet na kolejkę na ostatnim odcinku szlaku, który trzeba pokonać przy pomocy łańcuchów. Ze szczytu rozpościera się piękny widok na panoramę Tatr.

800px-HW_Giewont

Morskie Oko

Jest to jeden z najczęściej pokonywanych szlaków w Tatrach. Mimo, iż nie prowadzi na szczyt, a nad największe tatrzańskie jezioro. Najlepiej wybrać się na wycieczkę z samego rana, gdyż później pojawiają się tam (nie tylko w sezonie letnim) tłumy turystów.

Trasę nad Morskie Oko możemy przebyć pieszo lub skorzystać z góralskiej dorożki. Droga jest asfaltowa, nie ma na niej żadnych trudności, jest to typowo spacerowy szlak.

Swoją popularność Morskie Oko zawdzięcza niezwykłym widokom. Jezioro otoczone jest najwyższymi szczytami Tatr co sprawia, że krajobraz zapiera dech w piersi.

Przelecz_pod_chlopkiem

Czerwone Wierchy

To stosunkowo łatwy szlak, w sezonie letnim nie występują tu żadne trudności techniczne. Trasa biegnie przez cztery szczyty: Kondracka Kopa, Małołączniak, Krzesanica i Ciemniak. Grzbiety są trawiaste i zaokrąglone jednak zbocza kończą się urwiskami toteż na szlaku trzeba szczególnie uważać przy wymijaniu się na trasie.

Z grzbietów rozciąga się niesamowity widok.

Grañ g³ówna Tatr od Ma³o³¹czniaka do Œwinicy
Grañ g³ówna Tatr od Ma³o³¹czniaka do Œwinicy

Dolina Chochołowska i Kościeliska

Te spacerowe szlaki cieszą się ogromną popularnością. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień nie są aktywne fizycznie i potrzebują się „rozruszać”. Na tych trasach spotkać można wiele rodzin z dziećmi. Równa, utwardzona droga sprzyja spacerom z wózkami dziecięcymi.

Na szlaku Doliny Chochołowskiej znajdują się punkty wypożyczalni rowerów. Dzięki czemu możemy urozmaicić czas spędzony w górach o przejażdżkę rowerową w pięknych okolicznościach przyrody.

Dolina_Kościeliska_01

Rysy

Któż z górołazów nie chciałby się pochwalić zdobyciem najwyższego szczytu w Polsce?

W okresie letnim, szlak na Rysy jest odwiedzany przez rzesze turystów. Mimo, iż nie należy do najlżejszych szlaków, wiele osób decyduję się go zdobyć ze względu na wspaniałą panoramę rozciągającą się z jego wierzchołka.

Szlak ten nie jest przeznaczony dla niedoświadczonych turystów. Decydując się na wyprawę na Rysy powinniśmy być w dobrej kondycji fizycznej.

Rysyszczyt

Poprzedni artykułJak nie zgubić się w jaskini mylnej?
Następny artykułLitworowy Staw – Jak dojść?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj